26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рикер
Македонија

Oсмани-Рикер: Ангажманот на САД во Западен Балкан е гаранција за стабилност и напредок

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на маргините на 77. Генерално заседание на Обединетите Нации, оствари средба со Филип Рикер, виш советник на САД за...
Македонија

Пендаровски-Рикер: Натамошното јакнење на стратешкото партнерство е во интерес на двете земји

M T
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Филип Рикер, вршител на должноста помошник државен секретар на САД за европски и евроазиски...