15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Десетина разбојници во Велешко запреле автомобил „бе-ем-ве“ и го украле

Во велешката полиција синоќа околу 21 часoт бил пријавен насилен инцидент кој се случил во велешкото село Бузалково.

Според пријавата, извесен Ј.Ј. заедно со уште десетина лица физички ги нападнале Б.А.(22) и Г.А.(24), двајцата од селото Горно Јаболчиште во општина Чашка, при што им одзеле автомобил „бе-ем-ве 320“, во кое се превезувале оштетените.

За настанот е известен и јавен обвинител, а на местото на инцидентот увид извршила екипа од СВР Велес и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Полицијата првпат на локалните избори ќе го озбезбедува транспортот на доверливиот избирачки материјал

M T

Нашиот одговорен пристап ја трансформираше полицијата во заштитник на граѓаните, велат од СДСМ

M T

Спасовски: Со објектите во Ранковце и Старо Нагоричане досега реконструирани 58 објекти – создаваме подобри услови за вработените за подобра полиција за граѓаните

M T