11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пуканки
МозаикЗдравјеВо тренд...

4 причини да јадете пуканки секој ден: Здрава ужина која го намалува стресот

M T
Кога велиме пуканки, нашата прва асоцијација е гледање филм во кино или на некој удобен кауч во домашна атмосфера. Оваа закуска е една од омилените...
Мозаик

Вработен во кино откри измама со пуканки: Плаќате повеќе, а количината е иста

M T
Пуканките и напитоците се совршена придружба на секој филм. Меѓутоа, Американецот Џун Лонг сподели видео на социјалната мрежа Тик-ток во кое открива како продавачите на...
CentarЗдравје

Еве кои се најздрави грицки во светот: Го забавуваат стареењето, а го забрзуваат метаболизмот

M T
Пуканките се секогаш на листата на нездрави грицки. Па, можеби ќе бидете изненадени, но пуканките имаат многу здравствени придобивки за нас. Пуканките се направени од...