Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Повисоки плати

Centar Бизнис

Среде коронавирус криза платите во август биле повисоки за речиси 10 отсто во однос со 2019-та

CENTAR MKD
Просечната месечна исплатена нето плата по вработен, во август 2020 година, изнесува 27.535 денари, додека во бруто износ е 41.070 денари, покажуваат податоците на Државниот...
Centar Бизнис

Владата одлучи: Скок на платите за 25 проценти за сите научни работници

CENTAR MKD
Почнувајќи со исплатата на платата за октомври 2019 година, 210 научни работници и вработени во 7 научни институти во земјата ќе добијат повисоки плати за...