10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » потсетување
ТЕМАМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Владата вечерва со потсетување до граѓаните: Стрелките на часовникот одат еден час наназад

CENTAR MKD
Летното сметање на времето во 2020 година се завршува на 25 октомври во 03 часот по полноќ, така што со поместување за еден час наназад,...