30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » подгорица
Свет

Во Подгорица најавени протести поради прекројување на изборната волја на граѓаните, велат организаторите

M T
Пратеникот на Демократска Црна Гора Владимир Мартиновиќ денеска најави протестен митинг во Подгорица поради прекројување на изборната волја на граѓаните. Мартиновиќ рече дека граѓаните чувствуваат...