14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » особини
CentarМозаик

Ова се особините на луѓе кои сами се збогатиле: Проверете дали ги имате и вие

M T
Милијардерите очигледно не се хомогена група. Стив Џобс се разликуваше од Бил Гејтс. Илон Маск и Питер Тиел се исто така сосема различни. На Ворен...
CentarМозаик

Овие три особини ги опишуваат луѓето кои живеат до 100 години – Едната е „ПОГУБНА“

M T
Јапонските научници спровеле големо истражување во кое учествувале 70 луѓе на возраст над 100 години чии когнитивни способности не биле нарушени, како и 1.800 луѓе...
Мозаик

Ако ги имате овие 4 особини, припаѓате во групата на најинтелигентни луѓе

M T
Покрај љубопитноста и совесноста, студијата покажа дека поинтелигентните луѓе се повеќе склони кон ризик и многу полесно ја прифаќаат неизвесноста. Луѓето со повисок коефициент на...