Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : окта

Македонија Бизнис Спорт

OKTA e главен спонзор на машката кошаркарска репрезентација во квалификациите за Светскиот куп 2023

M T
ОКТА потпиша нов договор за спонзорство на машката сениорска репрезентација, пред стартот на првата фаза од квалификациите за пласман на Светскиот куп во кошарка (2023...
Македонија

ОКТА додели пет стипендии на постдипломци на УКИМ

M T
ОКТА додели стипендии на петмина постдипломци на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ од Скопје. По тој повод стипендистите имаа можност да го посетат седиштето на...
Бизнис

OKTA со поддршка на лицата со оштетен вид за нивно полесно учество во сообраќајот

M T
По повод Светскиот ден на белиот стап, ОКТА и Националниот сојуз на слепи на Република Северна Македонија потпишаа меморандум за соработка, со кој се утврдува...