16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » око
Centar Мозаик Здравје

Микроорганизми, хемиски супстанции, сончева светлина: Еве што се може да и наштети на нашата рожница

M T
Рожницата е проѕирниот дел од предниот дел на окото низ кој, како прозорец, светлината поминува до фундусот, каде што се формира сликата на набљудуваниот предмет....