Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » одлуки
Свет

Песков: Нема да носиме избрзани одлуки околу Калининград, се надеваме на најдоброто, се подготвуваме за најлошото

M T
Москва е целосно решена во врска со транспортната блокада на Калининград, но нема да носи избрзани одлуки, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Нема потреба...
Македонија

Стејт департмент: Македонија, Црна Гора и Бугарија донесоа суверени одлуки

M T
Стејт департментот по повод одлуката на Македонија, Црна Гора и Бугарија да не дозволат прелетување на авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Заврши Владината седница – донесени важни одлуки

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со...