Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » настани
Македонија

Денот на народното востание 11-ти Октомври одбележан со настани и почести во Куманово, Прилеп и Скопје

M T
Под мотото „Секогаш на вистинската страна“, Владата на Република Северна Македонија со низа настани и почести во Куманово, Прилеп и Скопје, го одбележа државниот празник,...
Свет

Бајден на годишнината од настаните во Капитол: „Трамп претставува континуирана закана за американската демократија“

M T
Претседателот на САД, Џо Бајден го обвини експретседателот Доналд Трамп дека претставува континуирана закана за американската демократија. Во говор по повод годишнината од смртоносниот напад...
Македонија

Пендаровски ги откажа сите настани поради пожарот во Тетово

M T
Претседателот, Стево Пендаровски, ги откажа најавените настани по повод 8 Септември, Денот на независноста, поради пожарот во модуларната болница во Тетово во кој синоќа загинаа...
МакедонијаКултура

В недела почнуваат настаните преку кои ќе се одбележи 95-годишнината на скопската Зоолошка градина

M T
Со проекцијата на филмот „Пинокио“ во Градскиот парк на „Школка“ ќе почнат низата настани со кои роденденски ќе се одбележат 95 години од основањето на...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Филипче: Размислуваме за присуство на настани на затворено, задолжително само со вакцинален сертификат

M T
Министерот за здравство д-р Венко Филипче на денешната прес конференција на Клиниката за Кардиологија изјави дека вакцинацијата се спроведува во сите вакцинални пунктови во државата,...