Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зоолошка градина
МакедонијаКултура

В недела почнуваат настаните преку кои ќе се одбележи 95-годишнината на скопската Зоолошка градина

M T
Со проекцијата на филмот „Пинокио“ во Градскиот парк на „Школка“ ќе почнат низата настани со кои роденденски ќе се одбележат 95 години од основањето на...