Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : мортон

Македонија

Османи-Мортон: Обезбедивме континуитет на севкупната билатерална соработка со Обединетото Кралство и после брегзит

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со министерката за Европа и Америка на Обединетото Кралство, Венди Мортон, денеска во Скопје го одржаа и заеднички...
Македонија

Османи и Мортон ќе го одржат првиот состанок на Советот за партнерство, трговија и соработка

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска ќе ѝ биде домаќин на министерката за Европа и Америка на Обединетото Кралство, Венди Мортон, која престојува во...