6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » билатерална соработка
Македонија

Османи-Мортон: Обезбедивме континуитет на севкупната билатерална соработка со Обединетото Кралство и после брегзит

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со министерката за Европа и Америка на Обединетото Кралство, Венди Мортон, денеска во Скопје го одржаа и заеднички...