Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : криумчар

Македонија

Приведен криумчар на мигранти кај село Богородица

M T
На 13.10.2021 околу 20.00 часот на влезот за с.Богородица, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица“ го лишиле од слобода З.Љ.(42) од...