15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : коронакриза

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Зголемената економска динамика во Технолошко индустриските зони е е силна потврда дека економијата е стабилна и се движи во добар правец

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ континуирано реализира успешни економски политики кои придонесуваат економијата да се развива со засилено темпо, а последиците од коронакризата...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Марија Костадинова: Зголемената економска активност во ТИРЗ потврдува дека економијата е стабилна и развојна

M T
Прес-конференција на Марија Костадинова, пратеничка на СДСМ: Успешните и навремени економски политики на Владата предводена од СДСМ придонесуваат економијата да се развива со засилено темпо,...