15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : економски политики

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат, јавниот долг се намалува, растат платите

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ постојано презема ефикасни политики кои обезбедуваат македонската економија да биде стабилна, развојна и динамична, да креира услови за...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

M T
Соопштение на СДСМ: Официјалните податоци од надлежни институции ја потврдуваат успешноста на мерките и политиките на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Последните...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Марија Костадинова: Зголемената економска активност во ТИРЗ потврдува дека економијата е стабилна и развојна

M T
Прес-конференција на Марија Костадинова, пратеничка на СДСМ: Успешните и навремени економски политики на Владата предводена од СДСМ придонесуваат економијата да се развива со засилено темпо,...