Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » корона вирус
Свет

Франција ги укинува полицискиот час и носењето маски на отворено

M T
Франција в недела (20 јуни), ќе го укине задолжителното носење маски на отворен простор и ќе стави крај на воведениот осуммесечен полициски час со цел...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуки

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на денешната 11-та седница ги разгледа препораките на Комисијата за заразни болести за задолжително носење заштитни маски или заштитна опрема...
Свет ТОП ВЕСТИ

Каде погрешија Трамп и Белата куќа – четири клучни грешки

CENTAR MKD
Кога и по која сртедба или настан претседателот на САД, Доналд Трамп, се зарази со коронавирус, се поставува прашањето кои клучни правила за сузбивање на...
Коронавирус Centar Македонија

Граѓаните кои беа заглавени на границата меѓу Хрваска и Србија безбедно тргнаа кон Македонија, соопшти Спасовски

CENTAR MKD
– Сакам да информирам дека нашите граѓани коишто беа останати во меѓуграничната зона помеѓу Хрватска и Србија како и помеѓу Унгарија и Србија безбедно тргнаа...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Нема коронавирус во Македонија – тестот е негативен

CENTAR MKD
Тестирањето на лицето кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило, дознава Centar.mk Резултатите се негативни. Во секој момент се очекува официјална информација од...
Свет Во тренд...

ВОНРЕДНА ВЕСТ: СЗО прогласи епидемија на коронавирусот на светско ниво

CENTAR MKD
На вечерашниот состанок на Светската здравствена организација проглесена е епидемија на коронавирусот на светско ниво. СЗО во последната недела имаше три состаноци, но досегана претходните...