16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » компир
Centar Здравје

Внимавајте како го јадете: Компирот е многу поопасен за здравјето од шеќерот

M T
Како да подготвите компири? Каков вид на компири не треба да јадете? Со неколку совети од нутриционист, откријте како правилно да ја подготвите оваа храна....
Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Експертите предупредуваат: Постои специфичен знак дека компирот повеќе не треба да се јаде и дека е опасен по здравјето

M T
Сепак, не секој компир се јаде. Компирите се храна што често ја оставаме во оставата многу подолго отколку што треба, па не е невообичаено да...
Кујната од Centar

Брз ручек со совршен вкус: Запечен компир со јогурт

CENTAR MKD
Печениот компир од рерна добива посебен вкус благодарение на мешавината од јогурт и зачини. Состојки: 4-5 поголеми компири 2 лажици масло 2 лажици густ јогурт...