29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » камилица
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Природен лек кој може да ни помогне: Еве за што е добар чајот од камилица

M T
Чајот од камилица е еден од најпознатите билни чаеви, а го користеле старите Египќани, Римјани и Грци за медицински цели. Постојат два вида камилица, римска...
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Пет бенефити на чајот од камилица

M T
Камилицата помага за подобар сон и за работата на дигестивниот систем Чајот од камилица е популарен пијалок со повеќе здравствени придобивки. Камилицата е растение кое...