26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Јагода Шахпаска
Centar Македонија

Шахпаска: Мерките ќе ги носиме согласно епидемиолошката состојба

CENTAR MKD
Најголемиот капитал на еднo општество е човечкиот, а здравјето е најголемо богатство,и тоа пред се здравјето на децата, вработените и родителите, истакна министерката за труд...
Centar Македонија

Шахпаска: Апелирам до родителите да бидат солидарни и да отстапат место во градинките на децата кои нема кој да ги чува

CENTAR MKD
Апелирам да бидат солидарни родителите што ги запишале децата во градника, а не ги носат, да отстапат место на оние на кои им е потребно,...
Centar Македонија

Шахпаска: Со отворањето на градинските се изгуби смислата зошто родителите би останале дома кога градинките ги отворивме

CENTAR MKD
Одлуката на Владата за отворање на градинките беше донесена на првата владина седница која се одржа на 2-ри септември, стартот на градинките почна на 9-ти...