Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : електрани

Бизнис Свет

Затворени 11 електрани на јаглен околу Њу Делхи, поради големата загаденост на воздухот

M T
Индија привремено затвори пет од вкупно 11 електрани на јаглен околу главниот град Њу Делхи, како дел од борбата против загадувањето на воздухот. Затворањето беше...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Струјата наместо да поскапи, би можело да поевтини – Државните електрани понудиле 7 проценти пониска цена од лани

CENTAR MKD
Наместо поскапување струјата може да поевтини, и не заради тоа што Владата одлучи да го намали ДДВ од 18 на 5 отсто. Државните електрани на...