33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » боледување
Свет Во тренд...

Шпанија воведува боледување за жените со болна менструација, одобрен законот за абортус

M T
Откако беше воведен предлог-закон за воведување платено боледување за жените кои страдаат од болна менструација, шпанската левичарска коалициска влада одобри закон за зајакнување на правото...
Свет Мозаик

Шпанија ќе воведе боледување за жените со болна менструација

M T
Шпанците планираат да воведат боледување за жените кои страдаат од силни болки поради менструацијата. Во предлог-законот се наведува дека жените би можеле да имаат три...