19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » матичен лекар
КоронавирусМакедонија

ДСЗИ: Болните од Ковид-19 да не прифаќаат домашно лекување ако за тоа немаат потврда од матичен лекар и документ за терапија

M T
Од Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДСЗИ) апелираат до граѓаните кои се позитивни на Ковид 19, да не прифаќаат лекување во домашни услови, ако за...