16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бивши
ТЕМАМОЗАИК

Експерт открива што да правите ако бившиот ви се јави за време на празниците: „Внимавајте“

M T
Ова јавување може да предизвика лавина од долго потиснати емоции. Празниците се време на собирање и дружење и не е чудно да слушнете пријатели и...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Размислете двапати пред да донесете одлука: Ако планирате да му се вратите на БИВШИОТ, размислете за овие прашања

M T
Размислете за причините поради кои раскинавте и што ве тера да размислувате за смирување. Раскинувањето на врската не е лесно за никого. Секогаш има мешавина...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Некои работи е подобро да не се кажат: Партнерот не треба да знае што сте правеле со бившиот

M T
Сосема е во ред да споделите некои работи од минатото, но треба да ја знаете границата. Партнерот не треба да знае што сте правеле со...