15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМОЗАИК

Експерт открива што да правите ако бившиот ви се јави за време на празниците: „Внимавајте“

Ова јавување може да предизвика лавина од долго потиснати емоции.

Празниците се време на собирање и дружење и не е чудно да слушнете пријатели и роднини со кои долго време не сте се слушнале или виделе.

Сепак, исто како и во филмовите на крајот на годината, секогаш има еден непоканет гостин кој, замислете, треба само да ви посака се најдобро од се срце.

Се разбира, се работи за поранешен партнер кој има желба да ви ги честита празниците и да ве праша кои се вашите планови за следната година.

Ако сте го надминале, тогаш неговата појава е излишна и иритирачка, но ако кон неа имате само трошка емоции, ќе започне лавина од долго потиснати емоции.

Можеби ќе ве интересира

Размислете двапати пред да донесете одлука: Ако планирате да му се вратите на БИВШИОТ, размислете за овие прашања

M T

Некои работи е подобро да не се кажат: Партнерот не треба да знае што сте правеле со бившиот

M T

Сезоната за празнични подароци започнува, а ова се идеалните подароци за секој од хороскопските знаци

M T

Австрија го укинува заклучувањето за невакцинираните во текот на празниците

M T

Велигденските и првомајските празници ќе се спојат во продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа во 2021-ва

CENTAR MKD

Велигденските и првомајските празници се спојуваат во продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа во 2021-ва

CENTAR MKD