Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Експерт открива што да правите ако бившиот ви се јави за време на празниците: „Внимавајте“

Ова јавување може да предизвика лавина од долго потиснати емоции.

Празниците се време на собирање и дружење и не е чудно да слушнете пријатели и роднини со кои долго време не сте се слушнале или виделе.

Сепак, исто како и во филмовите на крајот на годината, секогаш има еден непоканет гостин кој, замислете, треба само да ви посака се најдобро од се срце.

Се разбира, се работи за поранешен партнер кој има желба да ви ги честита празниците и да ве праша кои се вашите планови за следната година.

Ако сте го надминале, тогаш неговата појава е излишна и иритирачка, но ако кон неа имате само трошка емоции, ќе започне лавина од долго потиснати емоции.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Размислете двапати пред да донесете одлука: Ако планирате да му се вратите на БИВШИОТ, размислете за овие прашања

M T

Некои работи е подобро да не се кажат: Партнерот не треба да знае што сте правеле со бившиот

M T

Сезоната за празнични подароци започнува, а ова се идеалните подароци за секој од хороскопските знаци

M T

Австрија го укинува заклучувањето за невакцинираните во текот на празниците

M T

Велигденските и првомајските празници ќе се спојат во продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа во 2021-ва

CENTAR MKD

Велигденските и првомајските празници се спојуваат во продолжен викенд – Ова се сите неработни денови кои преостанаа во 2021-ва

CENTAR MKD