26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » базен
Свет

Страшна несреќа во Австрија – Работник од БиХ паднал во базен што вриел со цинк

M T
Страшна несреќа се случила во саботата наутро во австрискиот град Линц, кога 49-годишен маж паднал во топол базен со цинк и сега е во животна...
Македонија

Залутан куршум падна во базен во викендичка во Драчево

M T
Скопјанец пријавил во полиција дека залутан куршум завршил во неговиот базен во Драчево. Според информациите на МВР, вчера во 15,45 часот М.А.(45) од Скопје пријавил...
Centar Македонија

Трагедија: Во базен во Прилеп мртов е пронајден чуварот на објектот

CENTAR MKD
Вчера попладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека во базен во кругот на фабрика бил пронајден удавен педесет и шест годишниот Г.М. од...