19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » залутан куршум
СветТОП ВЕСТИ

Залутан куршум уби осумгодишно девојче во Чикаго

M T
Осумгодишно девојче почина откако заскитан куршум ја погодил во глава на улица во Чикаго. Мелиса Ортега се шетала со својот старател во саботата попладне, кога...
Свет

Тинејџер во САД загина од залутан куршум – го погодил во глава додека во соба си играл на својот Ајпад

M T
Заскитан куршум во петокот погодил 13-годишно момче во Алабама, додека си играло на својот Ај Пад во детската соба. Како што пренесуваат медиумите, куршумот поминал...
Македонија

Залутан куршум падна во базен во викендичка во Драчево

M T
Скопјанец пријавил во полиција дека залутан куршум завршил во неговиот базен во Драчево. Според информациите на МВР, вчера во 15,45 часот М.А.(45) од Скопје пријавил...