16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » анталија
Македонија

Поради пожарите во Анталија, Османи ја одложи посетата на Анкара

M T
Поради силните пожари, кои денеска се проширија во регионот на Анталија, во Турција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ја одложи утрешната официјална посета на...
Македонија

Османи од состанокот на ПСЈИЕ во Анталија: Преку регионалната соработка ги надминуваме разликите што го оптоваруваат регионот

M T
Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ)...