14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » аларм
Мозаик

ГО ОДЛОЖУВАТЕ АЛАРМОТ? Како конечно да престанете да го правите тоа и да станете на време

M T
Одложувањето на алармот е дополнително заморно и означува лош почеток на денот. Сепак, сè не е изгубено: навиките релативно лесно се коригираат. Сите ние понекогаш...
CentarМозаикЗдравје

Сè што треба да знаете за телесната температура: Што е нормално, а кога е време за аларм

M T
Температурата на телото е еден од четирите клучни витални знаци на кои лекарите обрнуваат внимание. Инфекцијата може да предизвика треска, но температурата на телото исто...