30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ИЗБОР » Page 2

Location: ИЗБОР

МАКЕДОНИЈА

Со новите 4, сега ќе имаме повеќе министерства од Германија, Франција, Финска, Грција

C +
Со последните законски измени, Македонија ќе има 20 министерства. Србија има 21 министер. Во овој број се вклучени и петте вицепремиери кои истовремено раководат и...
МАКЕДОНИЈА

Каква е состојбата на патиштата?

CENTAR MKD
СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, пo суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Времена измена на режим на сообраќај на регионален пат Р1306 делница...
МОЗАИК

Неколку хороскопски знаци ги очекуваат пари до крајот на неделава, еве кои

CENTAR MKD
Според астролошките прогнози за неделата што претстои, неколку хороскопски знаци можат да очекуваат прилив на средства или финансиски подобрувања. Еве кои знаци ќе имаат позитивни...
+КУЛТУРА

Македонско катче во Националната библиотека во Осло: Ротари клубoт „Камен Мост Скопје“, Данскиот и Норвешкиот конзулат во Скопје донираат 377 книги на македонски јазик

CENTAR MKD
На иницијатива на Ротари клубот „Камен мост-Скопје“, потпомогната од Данскиот и Норвешкиот конзулат во Скопје, ќе се донираат 377 книги на македонски јазик на Националната...
ПРОМОБИЗНИС

Величковски: Новата правна рамка им овозможува олеснет влез на давателите на платежни услуги од финтек-секторот на пазарот на платежни услуги

CENTAR MKD
Новата правна рамка во платежната сфера е значително усогласена со правото на Европската Унија и им овозможува олеснет влез на давателите на платежни услуги од...