-2 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » ТОП ВЕСТИ » Page 2
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Со поголема транспаретност ќе се бориме против лажните вести

CENTAR MKD
„Сакаме да ги искористиме сите капацитети на институциите и да ги поттикнеме сите чинители во општеството, како граѓаните, медиумите и образовните институции, во борбата против...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Љупчо Николовски: По скоро 19 години без спроведен попис, никој не смее да ја кочи или одолговлекува оваа статистичка и многу важна институционална операција

CENTAR MKD
Фејсбук статус на Љупчо Николовски: По скоро 19 години без спроведен попис, никој не смее да ја кочи или одолговлекува оваа статистичка и многу важна...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се олабавуваат рестриктивните мерки – Филипче најави продолжување на работното време на кафичите

CENTAR MKD
Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно следната недела, кафулињата, рестораните и останатите...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -13 степени и снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните неколку дена

CENTAR MKD
Поради продор на студена воздушна маса од север следува период на многу студено време. Денес попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Симовски: Април е единствен термин за попис, веќе имаме анкети на терен со целосна заштита од вирусот

CENTAR MKD
„Сплетот на околностите не тера пописот да го спроведеме во планираниот период. Ние имаме во октомври локални избори, а попис и избори се неспоиви. На...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Гир: Проверките во судството треба да го подобрат владеењето на правото 

CENTAR MKD
Шефот на делегацијата на Европската Унија во земјава Дејвид Гир, смета дека процесот за проверка во правосудството и новата методологија треба да придонесе кон ефективно...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА МЕДИУМИТЕ ОД ВАСИЛИЧАРИТЕ (на литературно)

CENTAR MKD
Одредени структури на полицијата очигледно направиле погрешна проценка, односно пратија преголема бројка полициски службеници на Св.Василја Вевчани. Народот тоа го сфати како провокација, иако не...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Починаа 10 лица, нови 477 заразени

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-221, Куманово-27, Дебар-1,...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

395 санкции за неносење маска

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 395 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување – Снег ќе ја прекрие цела Македонија, температурите под нула

CENTAR MKD
Поради продор на студена воздушна маса од север следува период на се постудено време. Утре од попладнените часови повторно ќе има врнежи и тие ќе...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нови 12 починати и 520 заразени лица – Коронавирус детали за Македонија

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3023 тестирања, а регистрирани се 520 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-231, Куманово-22, Дебар-11,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Николовски за Канал 5: Никој не смее да ги малтретира чесните, кој не почитува закон ќе биде казнет

CENTAR MKD
„Наша цел е да покажеме дека онаму каде што не се почитува закон мора да има казни. Чесните пак, никој не смее да ги малтретира...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спасовски најави комплетна реконструкција и санација на СВР Куманово, ПС Ресен и ПО Ростуше

CENTAR MKD
Комплетна реконструкција и санација на СВР Куманово, ПС Ресен и ПО Ростуше, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски Продолжуваме со несмален интензитет во реконструирање...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ и снег низ Македонија: Подгответе се за значителна промена на времето

CENTAR MKD
Поради продор на студена воздушна маса од север утре попладне и во четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег и...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Д-р Данаиловски: Меѓу 600.000 и 860.000 граѓани во Македонија веќе имале контакт со Ковид- 19

CENTAR MKD
Според професор д-р Драган Даниловски во Македонија се проценува дека контакт со вирусот имале веќе 7 до 10 пати повеќе граѓани од официјално регистрираниот број....