20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. UV=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.