Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Леброн Џејмс секој ден вози низ Македонија?

Ѕвездата на НБА Леброн Џејмс постојано вози низ Македонија, но низ градот Македонија кој се наоѓа во Охајо, САД. Во неделата во Еден на Еден градоначалникот на Македонија, Џозеф Миљорни, раскажа за животот во градот со исто име како…

Не ја издржа борбата со болеста – почина славната актерка

Актерката Долорес Тејлор која со години патеше од деменција, почина денеска на 86-годишна возраст, соопшти нејзиното семејство. Беше препознатлива по своите улоги, а своето вистинско остварување го доживеа во филмовите за Били Џек…

Откриена причината за изненадната смрт на младата порно ѕвезда

Конечно се знае причината за смртта на младата порно актерка Оливиа Нова, која починала на почетокот на јануари. РадарОнлајн пишува дека, според резултатите од обдукцијата, Оливиа починала од прекумерна консумација на алкохол. Освен тоа,…

Од робот до автостопер: Необични гости во Еден на Еден

Неколку гости со необично хоби или уникатна приказна беа дел од неделната Еден на Еден епизода. Публиката имаше можност да слушне доста интересни муабети, а Жаре се соочи Еден на Еден со: - Милош Димковски, авантурист од Куманово, кој…

Јована Јоксимовиќ плачела во утринска програма па морала да го напушти студиото (Видео)

Ова утро почнало со солзи за водителката Јована Јоксимовиќ на српската телевизија ТВ Прва. Не успеала да ги сокрие солзите, а и шминката и се размачкала. Причината била смешна сцена која измамила насмевка на лицетот на Срѓан…

Оливер Драгојевиќ води битка со ракот, во емотивна изјава признава што му е најтешко

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци објави дека боледува од рак на белите дробови. Од тогаш уметникот се бори со болеста, а е во фаза на излекување. Според новите информации, Оливер се чувствува многу подобро, но признава дека болеста…

Влатко Стефановски во Еден на Еден: Се отрувме како глувци

Секогаш расположен за добар муабет, Влатко Стефановски и овојпат имаше одлично гостување во Еден на Еден. Со водителот Жаре разговараа и за религија и за рокенрол, за загадувањето во Скопје, за неговите патувања, гитарите, комбето,…

Влатко Стефановски во Еден на Еден

Оваа недела во студиото на Еден на Еден гостува единствениот Влатко Стефановски. На каучот кај Жаре, Стефановски зборува за неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ и концертите кои следуваат во Македонската филхармонија.…

Toни во Еден на Еден: Зошто никој не ги прашува другите актери зошто се занимаваат со…

Колку актери познавате што се занимаваат со политика? Зошто никој нив не ги прашува зошто се занимаваат со политика? – вели Тони Михајловски во првото гостување во Еден на Еден, каде отворено зборуваше за својата политичка определеност и…

ЕДЕН НА ЕДЕН: Наше маало нѐ вратија во детство, Лоба во пубертет

Владимир е дел од „Фамилијата Марковски“, Ненад игра во новиот филм на Теона Митевска, а Несри е менаџер во „Бургер Кинг“. Каде се и што прават останатите членови на култната детска серија „Наше маало“ дознајте во најновата епизода на „Еден…

Тони Михајловски во Еден на Еден (Видео)

Отворено, искрено и секако – опуштено интервју ве очекува оваа недела од 18:50 на Канал 5 кога за првпат ќе го гледаме Тони Михајловски во „Еден на Еден“. Михајловски зборува за улогата во хит серијата „Сенки над Балканот“ и за новото…

Познатиот актер доживеа срцев удар среде стенд ап шоу

Познатиот американски режисер, комичар, актер и сценарист, Кевин Смит, преживеал „тежок срцев удар“ во неделата навечер. Смит (47) е најпознат како автор на култниот филм „Clerks“ („Продавачи“) и како креатор на легендарните филмски…

Светот во неверување од веста која што протече во јанвоста: Почина популарната актерка…

- Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт. Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс…

„Фчерашни новости“ и „Еден на Еден“ повторно со „Златна бубамара за популарноста“

На 21. по ред доделување на „Златна бубамара на популарноста“, повторно беа наградени емисиите „Фчерашни новости“ и „Еден на Еден“. Водителот Жарко Димитриоски ја подигна наградата заедно со организаторот на емисијата Владо Оцевски.…

Изненадно почина уште една актерка: Доживеала срцев удар на свадба

Ѕвездата на Боливуд, Сридеви Капур која се смета за најголема индиска ѕвезда, почина на 54. години и тоа на свадба. Таа доживеала срцев удар во Дубаи на свадба и се срушила пред сите присутни и починала. Нејзината изненадна смрт ги…

Северина од Инстаграм заработува колку нејзините колешки од настапи – еве и како

Популарната пејачка од Хрватска, Северина Којиќ, може да се пофали со одлична заработка преку социјалната мрежа Инстаграм. Илијадници луѓе ја следат Северина на Инстаграм, а тоа некои фирми сакаат да го искористат во маркетинг цели, па…

Почина еден од најпознатите пејачи во Југославија

Српскиот пејач на народна музика, Томислав Бајиќ, почина вчера во семејната куќа во Белград. Тој стана познат по дуетот со братот Андрија, и беше еден од омилените пејачи во поранешна Југославија. Во средината на 70-тите неговите…

Џенифер Лоренс најави повлекување од филмското платно

(МИА) - Оскаровката Џенифер Лоренс одлучила да направи промени во својата кариера односно - се повлекува од актерството. Имено, таа одлучи да земе една година пауза, за да се посвети на активностите во борбата за промена на…

Виолета и Ефто во Еден на Еден: Во Бугарија ни велат Има македонски песни, но „това е…

Има македонски песни, но „това е всичко блгарско“. Вака Виолета Томовска и Ефто Пупиноски раскажуваат за нивното искуство со македонската музика и Бугарија. Доајените на македонската песна во неделното издание на „Еден на Еден“ раскажуваа…

„Тексас“ доаѓаат на „Скопје колинг“

„Авалон продукција“ соопшти дека една од најголемите британски поп рок атракции, „Тексас“, за прв пат доаѓа на Балканот. Концертот ќе се случи во сабота на 23 јуни, на вториот фестивалски викенд на „Скопје колинг 2018“. Тексас до…