39.8 C
Скопје
15. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ПРОМО » Page 2

Category : ПРОМО

ПРОМОБИЗНИС

Нина Ангеловска и Петар Ниновски на втората конференција „Чувари на мудроста“ во организација на Халкбанк АД Скопје

CENTAR MKD
Успешните млади претприемачи Нина Ангеловска и Петар Ниновски ќе бидат дел од говорниците на конференцијата „Чувари на мудроста“, која во организација на Халкбанк, ќе се...
ПРОМОБИЗНИС

Секоја идеја звучи лудо на почеток – Стартап-финансирање на малите бизниси во ХалкБанк 

C +
Малите бизниси се столбот на економијата, но тие често се борат да ги обезбедат потребните финансии за да растат и да напредуваат. Традиционалните финансиски институции...
ПРОМОБИЗНИС

ЕБОР и донаторите помогнаа на над 18.000 домаќинства на Западен Балкан во инвестиции во енергетска ефикасност

CENTAR MKD
За помалку од седум години, повеќе од 18.000 домаќинства на Запaден Балкан (ЗБ) инвестираа над ЕУР 100 милиони во технологии кои заштедуваат енергија, како што...
ПРОМОБИЗНИС

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

CENTAR MKD
Телекомуникацискиот оператор МТЕЛ и Пасворд Продукција договорија соработка со која компанијата станува официјален партнер и поддржувач на настаните во организација на продукциската куќа. Прв настан...
ПРОМОБИЗНИС

На спектакуларен настан, „Тиквеш“ ги претстави вината од брендот „Луда Мара“

C +
Со мотото „Гледај го светот во очи“, во извонредна атмосфера исполнета со артистички содржини, „Тиквеш“ го промовираше својот автентичен бренд „Луда Мара“, во Музејот на...
ПРОМОБИЗНИС

Австралија Експо ќе се одржи овој петок во Скопје – Побрзајте, резервирајте го вашето место и обезбедете квалитетно универзитетско образование во Австралија 

C +
Изборот на квалитетно универзитетско образование, често знае да биде тежок и збунувачки, особено за помладите генерации, чија кариерна иднина зависи токму од нивниот избор на...
ПРОМОМАКЕДОНИЈА

Сертифицирање на 6 граѓански организации со „Ознака за доверба“

C +
Здружението „Конект“ преку проектот на УСАИД „Партнерства за донирање“ посветено работи на зголемување на довербата во граѓанскиот сектор.  Ознаката за доверба е само-регулирачки систем кој...
ПРОМОБИЗНИС

ЖИВКО МУКАЕТОВ ПРОГЛАСЕН ЗА ПРЕМИУМ ПАРТНЕР НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ОСКАР НА ХУМАНОСТА“ НА ЦРВЕН КРСТ

C +
Црвениот крст на Град Скопје го одликувааше Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“ со Оскар на хуманоста во категоријата Премиум партнер, како континуиран...
ПРОМОБИЗНИС

ЕОС Матрикс Македонија со нови алатки базирани на вештачка интелигенција ја подигнува ИТ безбедноста на финансиските услуги 

C +
Високата заштита на податоците, подигнување на ИТ безбедноста и употреба на нови иновативни алатки, кои се базираат на вештачка интелигенција, остануваат врвен приоритет на ЕОС...
ПРОМОБИЗНИС

Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење

C +
Европскaта централна банка (ЕЦБ) на последниот априлски состанок одлучи да ги задржа клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во циклусот на...
ПРОМОБИЗНИС

30 ГОДИНИ ДАНСКИ КОНЗУЛАТ И ОРДЕН ВИТЕЗ ОД ПРВА КЛАСА НА РЕДОТ НА ДАНСКОТО ЗНАМЕ ЗА МУКАЕТОВ

C +
Генералниот конзулат на Кралството Данска со седиште во Скопје, започнa со работа во јули 1994 година, по декрет издаден од данската Кралица Маргарете II, која...
ПРОМОБИЗНИС

МТЕЛ ја проширува продажната мрежа, отворен нов продажен салон во Штип

C +
Телекомуникацискиот оператор МТЕЛ, членка на Телеком Србија ја проширува својата продажна мрежа со нов продажен салон во Штип.  Новата МТЕЛ локација е на улицата Кузман...
ПРОМОБИЗНИС

Во ОКТА отворен првиот тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

C +
Следејќи ја својата стратешка определба за етичко и општествено одговорно работење и, истовремено, поставувајќи ја безбедноста како врвен приоритет, ОКТА инвестираше во нов тренинг-центар за...
ПРОМОБИЗНИС

„Чуварите на мудроста“ на втората конференција ќе споделат мудри совети со младите

CENTAR MKD
Успешни професори, уметници, архитекти, стопанственици ќе ги споделат своите животни и професионални искуства со младите на вторатаконференција „Чувари на мудроста“, која ќе се одржи на...
ПРОМОБИЗНИС

Како да одберете премија за осигурување според потребите на вашиот бизнис?

CENTAR MKD
Како и со кој пакет ќе се осигура бизнисот е прашање на кое секој просперитетен менаџер на компанија треба да има одговор. Да се моли...