Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Патриотите седат во затвор, а власта ослободува осудени криминалци

CENTAR MKD
Јавното обвинителство втор месец не презема никакви дејствија во истрагата што се води по политички монтираниот случај за тероризам, стои во денешното соопштение на опозициската...
Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Носењето на неуставниот закон за двојазичност ја брише македонската историја

CENTAR MKD
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на првата одржана седница го осуди политичкиот прогон од страна на власта кој преку правосудните органи се врши врз пратеници, уметници,...
Македонија

Шилегов на средба со Бандиќ: Загрепски сообраќајни експерти набргу во Скопје

CENTAR MKD
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, деновиве е во официјална посета на Загреб, Република Хрватска, каде што утрово оствари работна средба со градоначалникот на Загреб, Милан...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Српски медиуми: Само два дена пред убиството на Ивановиќ, САД издадоа амалрмантно предупредување за Косово

CENTAR MKD
Само два дена пред политичарот Оливер Ивановиќ да биде убиен пред канцелариите на неговата партија во Косовска Митровица, американскиот Стејт департмент ги преупреди своите државјани...
Македонија

Вечерва Зоран Заев на социјалните мрежи ја објави оваа порака

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вечерва упати честитки до македонските ракометари по повод втората победа која ја освоија на натпреварот со Црна Гора. Во пораката се вели:...
Македонија

Шекеринска: Посетата на Столтенберг доказ дека Македонија е на евро-атланската патека

CENTAR MKD
Посетата на генералниот секретар на НАТО покажува дека во изминативе шест месеци успеавме да ја вратиме Македонија назад на евро-атлантската патека и да ги неутрализираме...
Македонија

СДСМ: Договорот со Бугарија во согласност со државните интереси на Македонија

CENTAR MKD
Договорот со Бугарија е во согласност со националните и државните интереси на Република Македонија, а ВМРО-ДПМНЕ продолжува со политиките на поделби и изолација, реагира СДСМ...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за амнестија уште еден во низата антидржавни дејствија

CENTAR MKD
СДСМ ги враќа долговите кон криминалците на штета на граѓаните и државата. Сите деструктивни политики на коишто предупредувавме пред избори се исполнуваат. Државата се разорува...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Борисов: Европската перспектива на Македонија, меѓу главните приоритети на Бугарија

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Бугарија, Бојко Борисов му честиташе на македонскиот парламент, кој денеска го ратификуваше Договорот за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Бугарија...
Македонија

Трагедија денеска ја погоди Македонија – Страшна сообраќајка со смртни последици

CENTAR MKD
Денеска околу 14:30 часот на ул. Св. Јоаким Осоговски во Крива Паланка Н.Д. (роден 2001) управувајќи патничко моторно возило „Ауди А3“ со скопски регистерски таблички...
Македонија

Нов закон за возила – еколошки налепници, посебни регистерски таблички за такси…

CENTAR MKD
Новиот закон за возила предвидува еколошки налепници и посебни таблици за таксистите Министерство за економија е во процес на подготовка на предлог-закон за изменување и...
Македонија

Сугарески – Шчербак: Руските компании да учествуваат во реализација на проектите

CENTAR MKD
Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари работна средба со амбасадорот на Руската Федерција во Република Македонија, Олег Шчербак. На средбата министерот Сугарески го...
Македонија

(Видео) Пецаков: Речиси 870 охриѓани сè уште чекаат обесштетување за штетите од потресите

CENTAR MKD
Охриѓани и по осум месеци немаат добиено обесштетување за штетите од земјотресите. За нив, нема ниту денар ниту, пак, солидарност, рече Кирил Пецаков, член на...