Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
Македонија

Двајца прилепчани украле автомобил

Во текот на вчерашниот ден, околу 8.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, ги лишиле од слобода С. Ќ. (25) и Е. Ќ. (28), двајцата од Прилеп.

Тие се сомничат дека на подрачјето на Кичево биле инволвирани во одземање возило, казниво по член 242 од Кривичниот законик и во други тешки кражби.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе