34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Се урна зграда во Истанбул, неколку лица заробени под урнатините

Неколку луѓе се затрупани под урнатините откако утрово се урна зграда во истанбулскиот кварт Кучукчекмеџе.

На терен се пожарникарите, полицијата и здравствени работници, а засега не се познати причините за уривањето на објектот, пренесува „Хабертурк“.

Во тек е потрага по луѓе затрупани под урнатините на трикатната зграда.

Според порталот Ахабер, од урнатините досега е извлечено едно повредено лице./Извор:Makfax