18.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Малолетник прегазил момче со мотор во училишниот двор во Валандовско

Несреќата се случила во вторникот околу 13 часот и 30 минути во Валандово, при што е повредено дете од село Пирава.

Имено како што информираа и од МВР, во Полициската станица Валандово, било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово мотоцикл управуван од малолетник од Валандово удрил во малолетен пешак од село Пирава , Валандовско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во здравствениот дом Валандово.

Поради сериозноста на повредите, детето било пренесено во здравствениот дом во Валандово.

Во овој момент не се знае точно како дошло до несреќата и зошто малолетникот го управувал моторот во училишниот двор.

Полицијата извршила увид./Извор:Makfax