13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Иванка Трамп се огласи со кратка порака по пресудата на нејзиниот татко

Иванка Трамп, ќерка на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, се огласи на Инстаграм откако нејзиниот татко беше прогласен за виновен за фалсификување документи за да ги прикрие плаќањата за да ја замолчи порно ѕвездата Сторми Даниелс пред изборите во 2016 година.

Иванка Трамп накратко напиша „Те сакам тато“ покрај фотографијата со нејзиниот татко од детството./Извор:Makfax