4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Бојмацалиев со честитка по повод католички Велигден

Фејсбук статус на Митко Бојмацалиев, дополнителен министер во МВР:

Упатувам честитки до верниците од католичка вероисповед по повод големиот празник Воскресение Христово – Велигден.

Нека значењето на празникот на Христовиот триумф нè потсети на взаемната поддршка и заедничката одговорност – да бидеме подобри луѓе, посветени на мирот, на љубовта, на простувањето, како највисоки вредности на човештвото. Само така можеме да продолжиме да го градиме заедничкиот пат кон подобра иднина.

Ви посакувам убави празнични денови, нека вашиот дом биде исполнет со радост и благосостојба.

Христос воскресе!