11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Спасовски со честитка за католичкиот Велигден

ФБ статус на Оливер Спасовски:

Почитувани граѓани од католичка вероисповед,

Упатувам срдечни честитки по повод големиот празник Воскресение Христово – Велигден, со желби за благосостојба и просперитет.

На празникот на воскресението нека во вашите домови завладее мир, љубов и разбирање. Нека духот на обновата и радоста нè инспирира да бидеме подобри луѓе, да ги почитуваме разликите и да правиме добри дела кои нè прават посилни и подобри како општество. Бидејќи, токму тоа е силата на Воскресението – победата на животот над смртта, на доброто над злото е знак за Божјата милост кон сите нас.

Нека е за многу години христијанската радост!

Христос воскресе!

Спонзорирано: