11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Полицијата им упадна во станови во Центар и Карпош – Претреси во Скопје, пронајдена дрога

На 29/30.03.2024 од страна на Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје биле извршени претреси со судска наредба во два стана на подрачјето на Центар и Карпош, при што биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и две дигитални ваги, а од слобода била лишена Л.Ј.(54) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Спонзорирано: