5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Променливо облачно, во источните делови со подолги сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со слаб југоисточен ветер. T= 5 °C, P= 980 hPa, U= 68 %, V= 2 m/s.