4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Денеска, без струја, делови од општините Карпош и Чучер Сандево

„ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска, без електрична енергија, ќе останат делови од општините Карпош и Чучер Сандево.

Во периодот од 9 до 11 часот струја ќе немаат дел од корисниците од улицата Букурешка во општина Карпош.

Без електрична енергија во периодот од 9.30 до 11.30 часот ќе бидат корисниците од село Блаце, објектите на граничниот премин Блаце и терминалот „Блаце“, АГ „Палас“ и „Филип инженеринг“ во општина Чучер Сандево.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“