4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода денеска спортската сала „Борис Трајковски“ и околните објекти

ЈП „Водовод и канализација“ известува дека поради уличен дефект од ф 150 мм на булеварот Илинден, во близина на спортската сала „Борис Трајковски“, во периодот од 9 часот па сѐ до отстранување на дефектот, без вода ќе остане објектот на спортската сала „Борис Трајковски“, како и околните објекти во општина Карпош.