5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Платила 300 евра за работа во странство, но документи никогаш не добила – измамена кавадарчанка

49-годишна кавадарчанка пријавила дека била измамена од лице кое се преставило како посредник за работа во странство.

Според пријавеното тие се запознале преку мобилна апликација, по што во периодот од 14 август до 18 септември таа му уплатила вкупно 18.437 денари за обезбедување документи за работа во странство.

Како што е пријавено, таа не ги добила документите, а лицето ја прекинало комуникацијата, по што сфатила дека е измамена, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“