10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Скопјанец ја нападнал невенчаната сопруга

Полицијата синоќа го приведе С.Д.(28) од Скопје затоа што во домот физички ја нападнал неговата 29-годишна невенчана сопруга и ѝ се заканил со остар предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.