8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Денеска (08.11.2023) во Секторот за внатрешни работи Тетово извршен е службен разговор со 43-годишниот А.С. од тетовско Горно Палчиште.

На 07.11.2023 во 12.00 часот тој бил пријавен од 25-годишниот Н.А. од гостиварско Калиште дека на Зелениот пазар во Тетово агресивно се однесувал кон него и негова колешка додека подготвувале материјал за новинарски прилог.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.