8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Директор Општа болница Куманово повторно во рацете на СДСМ

Конечно завршија преговорите за директор на Општа болница Куманово – директорската позиција повторно во рацете на СДСМ.

СДСМ остана на ставот за праведно поставување на директор на Општа болница Куманово, за што претходно на конкурс беше избрана Билјана Ивановска, потоа неетички разрешена од МЗ и поставен нов в.д директор. Ивановска од денес е вратена како директор на Општа болница Куманово.

СДСМ уште еднаш докажа дека не дозволува играње со здравјето на граѓаните, и тука нема компромиси. СДСМ се грижи за кумановци и Куманово, особено тогаш кога станува збор за здравјето на над 130.000 граѓани, велат од партијата.